Życzenia dla Kandydata uprawiającego samowolkę

/ 8 odpowiedzi
Wiem, ze sa wybory, cisza wyborcza, jednak z powodu chwilowej awarii internetu piszę dopiero dzisiaj, nie rzucając nazwiskami i ugrupowaniami.

W piątek po południu dostałam telefon z informacją, że na płocie mojej posesji Pan X powiesił swój baner wyborczy. Mieszkam w drugim końcu miasta, podjeżdżam, faktycznie wisi. Niewiele myśląc dzwonię do owego osobnika. Na pytanie, kto mu wyraził zgodę usłyszałam mnóstwo lania wody typu, że nie miał mojego numeru (mniej więcej rok temu sam do mnie zadzwonił, mimo, że mu numeru nie dawałam), że nie miał skąd go zdobyć, bo jak go wieszał to było już bardzo późno, a wogóle to czy mi korona z głowy spadnie jak ten baner tam parę dni powisi.

W związku z tym, korona mi nie spadnie i złożę Panu życzenia. Życzę z całego serca, że wyborcy potraktują Pana dokładnie tak jak Pan traktuje ich. Jak najmniej takich ludzi jak Pan jako radnych. Pozdrawiam ozięble. Kaśka
a czy za powieszenie się na czyimś płocie nie trzeba było zapłacić i czy budżet wyborczy nie przewidywał określonej kwoty na to,ilu powiesiło się darmo ?.kto na tym zarobił ?,kandydat czy właściciel płotu.

(2014/11/16 19:12)
Na Pani miejscu bym udokumentował to i wystawił temu osobnikowi rachunek w wysokości kilku tysięcy za udostępnienie przestrzeni reklamowej.

(2014/11/16 20:44)
Szczerze powiem, ze szlag z kasą (chociaż nie ukrywam, że parę groszy by się przydało), ale poziom kultury tego Pana powalił mnie. Sam sobie pozwolił i ma jeszcze pretensje, ze ktoś mu zwrócił uwagę.

No zdjęcia zrobiłam. I co dalej?

(2014/11/16 21:22)
a cisza skończona wstawiaj foty

(2014/11/16 21:28)
Chyba są potrzebni świadkowie i można się ubiegać o odszkodowanie.

Karol

(2014/11/16 21:55)
Fotek na chwilę obecną nie wrzucę, bo kabel gdzieś posiałam :/

Świadków kilku mam, chociażby osoba, która mnie o zaistniałym fakcie poinformowała. Art. 110 § 1 Kodeksu Wyborczego mówi " Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia."
No i co z tym fantem zrobić? Gdzie iść?

(2014/11/16 22:18)
Moja rada , taka , i dalej nie kręć. Kup jutro kabel , wrzuć fotki i zażądaj rekompensaty i po temacie .O czym tu gadać w nieskończoność.

(2014/11/16 23:27)

jak nie masz na to papierka ze sie zgodzilas zadaj od goscia zaplaty za powieszenie baneru.

(2014/11/17 08:01)