Życzenia świąteczne bez granic...

/ 11 odpowiedzi / 3 zdjęć

  • konto usunięte

Niestety, Polska gościnność jaką reprezentuje Rząd... przykre...

(2017/12/25 06:51)

.

(2017/12/25 07:17)

Ale dla Polskiego Rządu wieksze znaczenie niż człowiek ma..., zwykły kamień.

(2017/12/25 07:28)

@jarl Sorki za przytyk, ale jeśli nie rozumiesz gry w szachy, to nie stwarzaj pozorów, że jesteś ekspertem, bo poznałeś dwa słowa w niej używane.

Mocne i prawdziwe, ale nie o uchodźcach tylko o katokikach, a bliżej o rozterkach katolików.
Pamiętam jak Maleo występował w programie Pospieszalskiego zrealizowanym w trakcie trwania największej fali uchodźstwa z objętej wojną z Syrii oraz imigracji do Europy. Grunwald grzmiał "zagłada Europy, bo w Szwecji to ….", Pospieszalski podgrzewał chore emocje - "inwazja, armagedon!!!", a Maleo był taki byle jaki. No bo on to w sumie przeciw, ale że wierzący, to trochę za, bo przecież miłosierdzie zobowiązuje itp., itd. (Kościół polski nie miał wtedy jeszcze swojego oficjalnego zdania - bo te, jak zwykle w przypadku Episkopatu, pojawia się jak musztarda po obiedzie - kwintesencja asekuranctwa i oportunizmu). Dopóki nie pojechał jako uczestnik misji PAH do Syrii i nie zobaczył tragedii tych ludzi na własne oczy i nie zrozumiał ich motywów. Największym problemem tych ludzi tam na miejscu jest to, że nie można (nie ma możliwości) ich wszystkich ewakuować do czasu zakończenia wojny. Tym, którzy musieli zostać na miejscu można tylko doraźnie pomóc przetrwać – ale jak długo? Po tym doświadczeniu trochę się zmienił i wie co było motywacją dla ludzi, którzy opuszczając swój kraj całymi rodzinami bo chcą normalnie i bezpiecznie żyć. Słychać to w wywiadach z Maleo i widać w jego obecnym zaangażowaniu.

W kontekście Zbawienia nie jest istotne to, co bliźni zrobi z Twoją miłością, tylko co Ty robisz z miłością wobec bliźniego - bezwarunkowo –  podobnie jak Bóg kocha ludzi.
(i to nawet wtedy, jeżeli interpretując słowa św. Augustyna można wydedukować coś innego :) )

(2017/12/27 17:51)

Wszystko jest planem bożym. Tak mówi kościół. Jeśli umrze ci dziecko, żona - plan boży.

Fala uchodźców - plan boży. Ale na pocieszenie - nie wpuścisz ich, pobijesz pogonisz - plan boży. Złapiesz za tyłek sąsiadke - plan boży. Dobrze być wierzącym w boże plany :)

(2017/12/29 13:55)

Pedros widze ze wiesz co to wolna wola Brawo ty 

(2017/12/29 19:37)

w czym problem?.. mam rozwiazanie, przyjmujemy:

1. Do rządu zglaszaja sie wszyscy ktorzy sa za przyjeciem uchodzcow.
2. Rzad wybiera im po 4 do 8 osob ktore maja przyjac do wlasnego domu i nie ma kur** ze wybierzesz sobie same kobiety z dziecmi. przydzial to przydzial. dostajesz rowniez tych młodych ogierów o sniadych cerach i czarnych oczkach i nie licz na to ze kobiet z dziecmi jest wiecej. wiec 80% ze dostaniesz tych młodych, zdrowych, chetnych chłopczykow.
3. ponosicie wszelkie koszty ich utrzymania i nie ma wynajmowania gdzies pokoi. bierzecie ich do siebie na chate. karmicie ich, ubieracie itd.
4. odpowiadacie karnie za kazdy ich wystepek. gwalty, kradzieze, rozboje.
5. jesli ktorych niedajbóg z waszych podopiecznych rozjedzie ciezarową, wysadzi cos, cala wasza rodzina: przez stryjów, pociotków, dzieci, dziadków jest deportowana do syrii a bezposredni opiekunowie sprawcy - kara smierci,

(2018/01/03 08:41)

A czy chciałbyś aby w ten sposób byli traktowani Polacy w innych krajach?

(2018/01/03 12:56)

dlaczego wy ciagle porownujecie tą agresywną masę do polakow????

ile w latach 70-80 bylo gwaltow zbiorowych na sylwestra dokonanych przez rozjuszonych polakow w niemczech???

ile bylo przypadkow rozjechania celowego przez polskiego kierowce 50-70 osob???

ilu polakow kazalo wybudowac sobie meczety i zakzac niemcom wchodzenia do nich bez szmat na glowie??

ilu polakow wysadzilo sie na lotniskach w europie???

bartosz szanuje cie i bede ale nie pisz takich rzeczy prosze. to manipulacja porownywanie emigracji polakow europejczykow o podobnej kulturze do innego panstwa o podobnej kulturze.

(2018/01/03 15:19)

@ kacperskyy,dobrze gadasz,Polacy jak pojadą za granicę to co najwyżej POPROSZĄ o pracę,a nachodźcy z Afryki  ŻĄDAJĄ  kasy ,mieszkań i przywilejów

(2018/01/03 17:34)