Martwię się o młodych ludzi i to nie tylko w Sochaczewie

/ 18 odpowiedzi / 4 zdjęć

Martwię się o młodych ludzi i to nie tylko w Sochaczewie - jestem daleko ale czasami tęsknię za tym co zostawiłem i to jest normalne . Ostatnio bardzo dużo ukazuje sie art. w prasie norweskiej o tym , jakoby Polska zmierza bardzo szybkimi krokami do opuszczenia Unii Europejskiej .Nikt z tego powodu płakał nie będzie ( ale przykład Wielkiej Brytani i spadek wartości funta daje powód do rozmyślań).Ale to jeszcze nie powód do rozpaczy .Po ewentualnym wyjściu z Unii - co z dopłatami do rolnictwa , co z przepływem siły roboczej , co z inwestycjami itd . itd .Dzisiaj decyzję w kraju podejmuje szeryf , który nigdy tak na prawdę nic nie widział a jego wizja przyszłości Polski jest chora.I w/g mnie to młodzi ludzie w kraju powinni to zmienić , bo staniemy się Białorusią .Proszę wybaczyć za ten wpis ale to wszystko idzie w złym kierunku.

Stary kawaler nie ma dzieci, wnuków więc go to nie interesuje. On się mści i niszczy to z czego byliśmy dumni. Młodzi nawet nie doceniają tego, że Polska jest w Unii Europejskiej, a NATO., że mogą swobodnie przekraczać granice europejskich państw, pracować za granicą bez strachu, że złapią i odeślą do kraju.To się teraz marnotrawi z powodu jednego maniaka, z obsesją smoleńską.,kótremu chodzi o swoje sprawy, nie o Polskę, który walczy o państwo autorytarne, którego on ma być właścicielem. 

No cóż, widocznie trzeba coś stracić, żeby to coś docenić. 

(2016/10/09 20:36)

Cała prawda o kaczorze , ten człowiek jest chory z nienawiści 

(2016/10/09 21:14)

Niestety, duża część społeczeństwa nie rozumie współczesnego świata, lubi jak ktoś urządza im świat np. partia.

Jesteśmy skłóceni ze wszystkimi dookoła,  wzorem dla naszego kraju mają być Węgry. Raj na ziemi, a w rzeczywistości Węgry cieniutko stoją

Wyjdźmy z Unii, wyjdźmy z NATO, a tymczasem Rosja znów zwiększyła środki na armię. Nikt nie inwestuje w czołgi tylko po to, żeby stały w hangarach.  Niestety to tylko kwestia czasu...

(2016/10/10 07:42)

W czasie II wojny światowej zginęło nas ponad 6 mln. Zdaje się nie wyciągnęliśmy ciągle nauki z tych strasznych dla nas chwil.

(2016/10/10 08:32)

A może młodzi ludzie wiedza ze przybicie znaczka "finansowanie z uni" nie znaczy ze unia dała. Moze młodzi ludzie Rozumieja ( nie tak jak ty) ze nie ma nic za darmo i nie podoba sie im to ze unia nie "prosi" a każe cos robic naruszajac suwerenność państwa. Moze to wy daliscie sie zwiesc i sadzicie ze Polska to taki słaby kraj ze nie da sobie rady. Troche to smutne ale nie martwcie sie Damy Rade jak by co. Pozdrawiam 

(2016/10/13 11:39)

Facet mieszkający w Norwegii, bo to wnioskuje z Twojego postu, kraju który nie należy do Unii Europejskiej rozpisuje jaka to unia jest wspaniala:D. Muszę Cie rozczarować maczeto ostra - Unia owszem dotuje i dofinansowuje rozne projekty to fakt ,ale bierz pod uwagę że żeby dać trzeba najpierw zabrać.  NIE MA NIC ZA DARMO.

Gdyby Unia była tylko porozumieniem gospodarczym pomiedzy panstwami a nie wykładnią nakazującą Państwom członkowskim głupoty jak przyjmowanie ciapków mialaby sens a tak... lepiej by jej nie było :) 

WIększym sensem ma formowana teraz grupa V4, to są nasi sojusznicy.

PS. Jeśli kiedyś pojawi się referendum o wyjście ze Związku Socjalistycznych Republik Europejskich będę jak najbardziej za wyjściem.

(2016/10/13 16:56)

Pewnie że nie ma nic za darmo, tylko jak popatrzeć na inwestycje w Sochaczewie to większość była finansowania z Unii. Zaraz pewnie usłyszę że  największym sukcesem Polski był komunizm:)

Tak jak pisałem wcześniej duża część społeczeństwa nie rozumie co jest wolność: wolność przypływu towarów, siły roboczej, kapitału etc. Posty poniżej to przykład takiego myślenia.

V4 jest to grupa bez żadnego znaczenia , najlepiej od razu przyłączmy się do Wszechrusi. Dobrobyt mamy zapewniony a i wojenkę może w gratisie dostaniemy.

Ciekawe dlaczego większość emigrantów ekonomicznych kieruje się do UE USA Australii a nie na Węgry czy Rosji ?  

(2016/10/14 09:42)

Shimanster nie bądź śmieszny , gdyby nie Unia to do dzisiaj w Polsce i Sochaczewie jeździłbyś drużkami pełnymi dołów  i dziur w podłożu.Kraje czwórki ? ja nie chcę mieć poziomu Rumuni Węgier czy Bułgarii, A czechy i słowacja to widać wyraźnie mają Nas gdzieś. Może nie przeczytałeś w życiu żadnej książki , może nie wychyliłeś nosa poza Sochaczew , a kino czy teatr to dla ciebi iluzja . I może Ci z tym wygodnie ale nie wszystkim , a wyraz daliśmy przy podejmowaniu decyzji o przystępowaniu do Uni,  ale czy to dotarło do Ciebie śmiem wątpić.

(2016/10/16 07:39)

już kiedyś napisałem że unia daje kasę ( a raczej my dajemy składkę a oni biorą i potem "finansują nas -za procent) ,każe je wykorzystać na działania pozorne,dostaniesz na piękną bramę do domu,chociaż dach Ci przecieka,okna nieszczelne,-odstąp od produkcji mleka,buraków cukrowych a dostaniesz doptację dla rolnika,czy te działania w Sochaczewie to darowizna? nie -pożyczka,dobry gospodarz miasta nie przepłacałby firm które pół roku robią rondo i most-babrać się z nim będą jeszcze długo,ale za nieswoje to się robi,modernizuje,buduje

(2016/10/16 09:35)

(2016/10/16 09:41)

(2016/10/16 09:42)

Robroy to jest e-sochaczew a nie demotywatory...

(2016/10/16 13:08)

Shitmonster* gdyby nie to, że Polska była wiecznie w kleszczach pomiędzy szwabami a kacapami mielibyśmy teraz krainemlekiem i miodem płynącą. Gdybać sobie możesz Panie zabczynski227 co by było gdyby . V4 to Polska Słowacja Czechy i Węgry, nie ma tam Bułgarii czy Rumunii - radzę się doedukować zanim się wypowiesz. Co ma kino czy teatr do poglądów politycznych? Chyba ktoś tu ma jakiś problem z łączeniem faktów

"W swoim życiu przeczytałem 2 książki..."

Panie oczytany i inteligentny zabczyński, filmo i książkoznawco a i zapomniałbym podróżniku ciekaw jestem czy będziesz tak szczekał jak z Twojej wspaniałej Unii zrobią SUPERPAŃSTWO, co już próbują

Nie pozdrawiam

(2016/10/16 15:00)

@Daniel5-po co się mam rozpisywać,bleblać, i tak ludzie czytają to po łebkach,demot ma szybki przekaz,hey !

(2016/10/16 15:41)

Od kiedy Węgry nie sa w UE? 

(2016/10/17 12:10)

Ostatnie 25 lat to chyba najdłuższy okres spokoju w Polsce od 300 lat, więc trzeba to docenić. Także pod względem ekonomicznym, jeśli ktoś ma wątpliwości to może jechać na wycieczkę  na wschód i na własne oczy zobaczyć dobrobyt. Rosja , Białoruś , Ukraina.

A jak ktoś tęskni za komuną to może obejrzeć film "pocztówki z republiki  absurdu"

(2016/10/17 19:33)

Że przecztałeś Panie Shitmonster dwie ksiązki to widać . I tak na prawdę to zastanawiam się dlaczego takiemu człowiekowi odpisuję . No ale już jeżeli trzeba , choć to i tak jak rzucanie grochem o ścianę . Pewnie i w temacie autostrad  bylibyśmy bez Unii na pierwszym miejscu , Popytaj się co sądzą rolnicy o ewentualnym pozbawieniu ich dotacji , nie przywołuje tutaj możliwości przepływu siły roboczej . Ale Ciebie to nie dotyczy Ty masz etat od Pana Burmistrza lub Pani Starosty i pisanie to Twój obowiązek . A ja pozdrawiam i tym się różnimy.

(2016/10/17 21:52)

... I jedną z nich był Ojciec Chrzestny."

Takiemu znaczy jakiemu ?

Panie Zabczyński skaczesz z tematu na temat jak żabka. Wczesniej kino teatr, teraz autostrady i rolnictwo. To ja może zapytam Ciebie co sądzisz o lotach w kosmos oczywiście za dotacje z Unii, ewentualnie o dotacjach na hodowlę jedwabników ?

Co do autostrad - czy słyszałeś o czymś takim jak "AFERA AUTOSTRADOWA"?  - brawo za temat

Chciałbym Ci przyznać rację... Unia jest wspaniała ! Ślimaki to ryby marchewka to owoc. 

Patrząc na sposób w jaki się wypowiadasz wnioskuje, że nie dostałeś się do koryta i na forum przelewasz ból dupy wobec Pisiorów :)

I tu się zdziwisz... Pisanie to nie jest mój obowiązek :) Gówniany temat to i się wypowiadam.

Dziękuję dobranoc  

(2016/10/17 23:20)